Ciężka orka rolnika

Ciężka orka rolnika

Prasóweczki

Rolnictwo jest jednym z trzech podstawowych segmentów gospodarki naszego kraju. Dzięki niemu kwitnie nie tylko eksport towarów, ale również produkcja w większości polskich fabryk. Podstawowymi owocami pracy naszych rolników są między innymi:

Ciężka orka rolnika

wszelkiego rodzaju zboża,
jabłka,
ziemniaki,
kukurydza pastewna,
zwierzęta hodowlane,
mleko oraz wiele innych produktów.

Jednakże ten zyskowny rodzaj interesu jest w naszym klimacie jak ruletka. Większość ze zwykłych obywateli nie zdaje sobie sprawy jak ciężką pracę wykonują codziennie rolnicy dając tym dostęp do świeżych artykułów w naszych sklepach oraz napędzając polską gospodarkę. Wracając do ryzyka – nie każdy zdaje sobie sprawę, że większość zarobków rolników uzależnionych jest od warunków pogodowych, które ostatnimi czasy nie rozpieszczają w naszym klimacie. Problemem stały się nie tylko długie susze lub ulewne deszcze, ale również częste i intensywne gradobicia, pochłaniające zbiory burze, powodzie czy nawet trąby powietrzne. Zróżnicowane warunki pogodowe, które są coraz gorsze z roku na rok oraz niekorzystnie wpływają na jakość i ilość zbiorów. Problemem jest również stale opóźniające się nadejście wiosny po stosunkowo coraz bardziej mroźnych zimach. Zjawiska pogodowe zdecydowanie zniechęcają obecnych rolników do kontynuowania swojej działalności oraz skutecznie odstraszają potencjalnych zainteresowanych podjęciem tego typu pracy. Znacznie malejąca ilość rolników oczywiście niekorzystnie wpływa na naszą gospodarkę, która zamiast prężnie piąć się do góry wśród innych państw zatrzymuje się w miejscu lub wręcz spada.

Biorąc pod lupę tegoroczne zbiory, które mimo niekorzystnej aury, już określane są mianem rekordowych wśród ostatnich lat możemy sobie tylko wyobrazić jak ciężką pracę wykonali rolnicy. Oczywiście w czasach tak zaawansowanych technologicznie urządzeń wiele z zadań rolnika można zmechanizować. Na rynku pojawiło się wiele firm zajmujących się produkcją maszyn rolniczych, jednak ich zakup jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem, na które nie każdy może sobie pozwolić. Nowy traktor, ciągnik czy rozsiewacz kosztują tysiące, a czasem nawet dziesiątki tysięcy złotych. Właśnie z powodu wysokich kosztów związanych z mechanizacją, wielu rolników nadal się na nią nie zdecydowało. Dlaczego mechanizacja jest tak ważna dla naszego rolnictwa ? Ponieważ pozwala je głęboko rozwinąć. Rozwój maszyn rolniczych pozwala skrócić czas wykonywania podstawowych czynności takich jak orka, zasiew, podlewanie, nawożenie, karmienie trzody lub zbiory. Skrócenie tych czynności pozwala na zwiększenie ilości wykonywanych zadań, co za tym idzie na zwiększenie ilości zbiorów.

Skąd pozyskać pieniądze na modernizację ?

Oczywiście mamy w Polsce różne dotacje z Unii Europejskiej i Ministerstwa jednak nie są one wysokie i nie pokrywają całych kosztów zakupu maszyn lub pojazdów. Banki również bardzo niechętnie udzielają rolnikom kredytów głównie z uwagi na wysokie kwoty jakie ich interesują. Co zrobić w takiej sytuacji ? Z pomocą dla rolnika przychodzą wtedy instytucje pozabankowe. Poszukując odpowiedniej firmy dającej kredyt dla rolnika należy zwrócić szczególną uwagę na:

legalność działania firmy – jej wpisy do rejestru oraz opinie innych klientów,
wysokość oprocentowania kredytu,
spersonalizowana oferta dla rolników.

Jedną z najlepiej przystosowanych dla rolników ofert znajdziemy w firmie http://www.kredytumdlarolnika.pl/ Jest to instytucja pozabankowa, która oferuje swoje kredyty tylko i wyłącznie dla rolników. Znajdziemy tam specjalnie przygotowane oferty na zakup maszyn i urządzeń rolniczych, paszy i suplementów dla zwierząt, nasion oraz środków do rośli i wiele innych. Jest to innowacyjne podejście na rynku kredytów i pożyczek, ponieważ kierują swoją ofertę całkowicie dla jednego typu klienta. Pozwala to na określenie tej firmy jako lidera kredytów dla rolnika.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments